زبان‌ها و فریم‌ورک‌های کُدنویسی

مبانی الگوریتم برای برنامه‌نویسان

مبانی الگوریتم برای برنامه‌نویسان

الگوریتمها عناصر سازنده‌ی عمومی در تمامی زبان‌های برنامه‌نویسی هستند. آن‌ها نرم‌افزاری را که شما هر روز استفاده می‌کنید، اعم از صفحه گسترده، شبکه اجتماعی یا دستیار رانندگی، تعریف می‌کنند. الگوریتم‌ها راهی برای اندیشیدن در مورد چالش‌های برنامه‌نویسی به زبان ساده، پیش از ترجمه به زبان خاصی مانند سی‌شارپ یا جاوا اسکریپت ارائه می‌دهند. شما در این دوره‌ی آموزشی، با برخی از محبوب‌ترین و مفیدترین الگوریتم‌ها را برای جستجو و مرتب‌سازی اطلاعات، کار با تکنیک‌هایی مانند بازگشت و درک ساختارهای رایج داده آشنا خواهید شد. همچنین درباره‌ی نحوه‌ی ارزیابی عملکرد یک الگوریتم نیز گفتگو خواهیم کرد.


یادگیری زبان پرس‌وجو (SQL)

یادگیری زبان پرس‌وجو (SQL)

زبان پرس‌وجو (SQL) ابزاری متداول برای بازیابی اطلاعات از پایگاه داده‌های رابطه‌ای مانند SQL Server ، MySQL ، MariaDB و PostgreSQL است. این دوره مقدمه‌ای بر این زبان برنامه‌نویسی است. شما در این دوره با نحوه درخواست داده از سرور، محدود کردن و مرتب‌سازی پاسخ‌ها، جمع‌آوری داده‌ها از چندین جدول با انواع Join و ویرایش و حذف داده‌ها آشنا خواهید شد.


یادگیری جاوا

یادگیری جاوا

جاوا یکی از پنج زبان برتر برنامه‌نویسی است و برای ایجاد وب‌سایت‌ها، کنترلرهای تعبیه‌شده، اپلیکیشن‌های بسیار بزرگ و توسعه‌ی برنامه‌های اندروید استفاده می‌شود. این دوره‌ی آموزشی مقدمه‌ای است برای شروع برنامه‌نویسی با Java 9 و JShell که به تازگی معرفی شده است.در این دوره، شما با انواع داده‌ها، رشته‌ها، آرایه‌ها، حلقه‌ها و توابع در زبان جاوا آشنا خواهید شد.


یادگیری پایتون

یادگیری پایتون

پایتون یک زبان شی‌گرای محبوب و بسیار خواندنی و قدرتمند است که یادگیری آن نسبتاً آسان است. چه در برنامه‌نویسی تازه‌کار باشید و چه یک توسعه‌دهنده‌ی باتجربه، این دوره می‌تواند به شما در شروع کار با پایتون کمک کند.